הסכמי ממון

הסכם ממון – סוף מעשה במחשבה תחילה 

במהלך 17 שנות קיומו של המשרד, ליווה המשרד זוגות רבים, שרצו להסדיר ביניהם את מלוא הנושאים הרכושיים, ולא להותיר סוגיות אלו ליד המקרה. עורכת הדין רותם גליקסברג וצוות המשרד ליווה את בני הזוג לצורך גיבוש ההסכם, ולצורך הבנה של הסוגיות המצריכות התייחסות ספציפית לסוגיות אלו ואחרות.

הסכם ממון הינו הסכם אשר אמור להסדיר את כלל הנושאים הרכושיים בין בני זוג. אל תקלו ראש בהסכם הזה. שהרי אם כדי לרכוש נכס תתייעצו עם עו"ד כי זו עיסקה גדולה, הסכם ממון היא עסקה גדולה יותר כי היא חלה על כלל הנכסים לרבות נכסי נדל"ן. יש להסכם חשיבות רבה רק בקרות סיום הנישואין: מוות או גירושין.

היום בעידן שלנו כאשר בני זוג, מתחתנים , בשלבים מתקדמים יותר של החיים לאחר שכבר יש להם נכסים, מומלץ ורצוי לערוך הסכם ממון. סוף מעשה בחשבה תחילה. כלומר, יש לחשוב על המקרים של חלילה כדי להמנע מלנהל הליך גירושין ארוך ומורכב, בעלויות כלכליות ונפשיות.

בהסכם הממון יש לצפות פני עתיד, בבחינת סוף מעשה במחשבה תחילה.

הסכם הממון צריך לכלול התייחסות לכל הרבדים של בני הזוג גם העתידיים, לא די בהחרגת נכס אחד או טיפול בעניין ספציפי אחד יש יכולת בהסכם הממון לכסות את מלוא הנושאים שיעלו ויצופו עם הגירושין וניתן למזער עד לאפס את המחלוקות העתידיות.

מי יכול לערוך הסכם יחסי ממון?

כל בני זוג מעל גיל 18. בין הם אם ידועים בציבור, בין אם בכוונתם להתחתן ובין אם התחתנו כבר.

מתי אפשר לערוך הסכם ממון?

בכל שלב של הקשר, בין אם נישאו בין אם נשואים ובין אם ידועים בציבור.

האם צריך לאשר הסכם ממון?

מומלץ בכל מקרה גם אם אין חובה עפ"י החוק לאשר את הסכם הממון ושיקבל תוקף של פסק הדין החוק. החוק מתיר למי שעדיין לא התחתן לערוך הסכם ולאשרו אצל נוטריון. למרות זאת הח"מ ממליצה בכל מקרה לפנות לבימ"ש וליתן לו תוקף של ממש.

איך מאשרים הסכם ממון?

אפשר לפנות לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה להגיש בקשה לאישור הסכם ובית המשפט ו/או בית הדין הרבני יקבע דיון במעמד הצדדים על מנת לאשרו וליתן לו תוקף סל פס"ד.

אם לא עורכים הסכם ממון?

בני זוג שלא ערכו הסכם יחסי ממון יחול עליהם החוק, והרבה סוגיות יוותרו פתוחות. אם הזוגיות תצלח ולא ייהיו משברים, הרי שאז לא יהא בו צורך, אך היה ויחסי בני הזוג יעלו על שרטון, הרי שאז בני הזוג יצטרכו לנהל הליכים בבית המשפט לענייני משפחה ו/או בית הדין הרבני על כל הכרוך בכך. 

לתאום פגישה חייגו עכשיו: