גירושין

הליך גירושין אינו הליך של מה בכך הוא כרוך בהרבה רגשות וקשיים שהם קודם כל רגשיים. בנוסף הוא כולל בחובו נושאים משפטיים רבים שיש להם השלכות על העתיד. לא די בכך שבן זוג אחד מעוניין להתגרש, כדי שהעניין יצלח צריך ששני בני הזוג יסכימו להתגרש.

מניסיון של 17 שנים בייצוג בענייני משפחה, ובגירושין בפרט, ידוע כי הרבה פעמים בשלב זה מדבר האגו של הצד הנפגע של הצד שאינו בשל וייקח זמן (לפעמים הרבה זמן) עד שהצד הזה יגיע להכרה שצריך להתגרש.

יכול ובשלב זה כאשר יעבור את 7 השלבים של האבל, ירצה גם נקם, נקם בדמות אי הסכמה להתגרש. בשלב זה שצד אחד מסרב יש להבחין בין סירוב של הגבר לסירוב של האישה.

גירושין בין בני זוג יהודים הם רק בבית הדין הרבני.

חשוב לציין נקודה זו כי הרבה אנשים בוחרים להתחתן בנישואין אזרחיים כדי להימנע מן הרבנות. ואי אפשר אם שני בני הזוג יהודים יוכלו להתגרש אך ורק בבית הדין הרבני. אם אחד מבני הזוג אינו יהודי לא יוכלו לפנות לבית הדין הרבני. אם שני בני הזוג הם בני עדות דתיות זהות אשר יש להם בית דין דתי בישראל אליו הם יופנו (שרעי, דרוזי, נוצרי)

כאשר בני הזוג הם יהודים, הגבר הוא זה שנותן את הגט, אם הוא מסרב אין בשלב ראשון זכות קנויה יש מעין לאישה לחייב אותו לגרש אותה וליתן את הגט, על האישה בשלב זה להוכיח עילת גירושין מבוררת. עילה של ממש כדי שתוכל לקבל לידיה פס"ד המחייב במתן גט.

השגה של פס"ד כזה היא תחילת הדרך, כי עדיין הבעל אינו חייב להסכים. לאישה אפשרויות רבות בדמות סנקציות על הבעל ועומדת בפניה הדרך לפתוח תיק סנקציות כנגד הבעל. גם אז יכול ובית הדין ינקוט סנקציות והאישה עדיין לא תקבל גט .

לאחר שהבעל ממשיך לסרב ליתן גט וניסו סנקציות ללא הצלחה, יש אפשרות להגיש תביעה נזיקית לבית המשפט לענייני משפחה .

לתאום פגישה חייגו עכשיו:

לקריאה מורחבת בנושא "גירושין"

אמא, מתי אבא יבוא?

סרטון על ההמתנה לאבא שיבוא לקחת, התמודדות ילדים עם גירושין ואי הקפדה על זמני שהות רותם גליקסברג, עו"ד  https://youtu.be/ri0a_hlHyXg

להמשך קריאה »

הכתובה – לא מה שחשבתם

או פיקח ידע לצאת ממצב שחכם לא היה נכנס אליו חתונות, קנס לכיס ו/או שמחה  גדולה. בכל מקרה בטוחה שכל אחד ואחת מכם זוכר את הטקס, ומה מעניין בטקס (חוץ

להמשך קריאה »